Maydanoz Suyu Kürü Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Maydanoz Suyu Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Maydanoz suyu kürü; zayıflamanın yanı sıra birçok hastalığa şifa olmaktadır. Maydanoz 2000 yılı aşkın süredir hem yiyecek hem de bitkisel ilaç olarak kullanılmaktadır. A, C ve K vitaminleri bakımından oldukça zengindir. İnce bağırsakların sağlıklı ve düzenli çalışmasında, karaciğer yağlanmasında, böbrek ve mesane taşı düşürülmesinde maydanoz suyu kürü uygulanabilir.

Maydanoz suyu kürünü düzenli olarak 15 gün boyunca uygulanmasında zayıflama sağlanabilir. Maydanozun zayıflatıcı etkisinden yararlanmak için bu kür mutlaka limonla birlikte hazırlanmalıdır. Limon zayıflamak için maydanoza katkı sağlar. Bu kür ile vücuttaki yağlar yakılır, fazla su atılır ve kilo verilir. Diyetisyenler ve birçok bitki bilimci tarafından da tavsiye edilmektedir. Zayıflama, sağlıklı ve genç kalarak daha kaliteli yaşamak isterseniz bu kürü mutlaka uygulayın.

Maydanoz suyu kürü malzemeler
  • 15-16 dal saplarıyla birlikte ince yapraklı maydanoz
  • 1 adet limon suyu
  • 1 su bardağını doldurmayacak kadar su
Maydanoz Suyu Kürü Nasıl Yapılır?

Maydanozları, limon suyunu ve klorsuz suyu blenderden geçirin. Hazırlanan bu yeşil su sabahları aç karnına kahvaltıdan 10-15 dakika önce için. Günde 1 bardak bu kürden tüketmek yeterlidir. Bu kürü 15 gün uyguladıktan sonra en az 10 gün ara verilmelidir. Bu kürü 15 günden fazla tüketmek size fayda yerine zarar verebilir.

Maydanozun tansiyon düşürücü özelliğinden dolayı tansiyon rahatsızlığı olanlar kesinlikle kullanmamaları gerekir. Ayrıca hamileliğin ilk üç ayında maydanoz kullanımına dikkat edilmelidir. Eğer düşük tehlikesi var ise gebelik boyunca maydanoz tüketilmemelidir. Bunu sebebi, maydanozun yapraklarında bulunan beta-bisabolene ve apiol maddelerinin düşük yaptırma özelliğinin bulunmasıdır.

Maydanoz suyu en az sekiz tane mantar hastalığına fayda sağlamaktadır. İçerisinde mantar yok edici etkin maddeler bulunmaktadır. Bu maddelerden en önemlileri psoralen, p-cymene ve oxypeucedanin'dir. Doktorun verdiği ilaç tedavisinin yanında, maydanoz suyu mükemmel bir yardımcı tedavi sağlamaktadır.

Maydanoz Suyu Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Maydanoz Suyunun Faydaları Nelerdir?

Maydanoz Suyunun Faydaları Nelerdir?

Cilt İçin Maydanoz Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Cilt İçin Maydanoz Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Maydanoz Nasıl Ekilir

Maydanoz Nasıl Ekilir

Kuru Maydanoz Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Kuru Maydanoz Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Lahana Maydanoz Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Lahana Maydanoz Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?